Jailbreak Nedir? Jailbreak Nasıl Yapılır?(Yeni)

Jailbreak Nedir?

Jailbreak, Apple’ın iPhone’a getirdiği kısıtlamaları aşıp, yeni kişiselleştirme olanakları kazanmanızı sağlıyor. Jailbreak’lemek için iPhone’daki bir açıktan faydalanıyor ve telefonun normalde ulaşamadığınız kaynaklarına ulaşabilir hale geliyorsunuz.

JailBreak İphone’un Garantisini Bozar mı?

Telefonunuzu garantiye yollamak istiyorsunuz fakat içinizde jailbreak garanti bozar mı?diye geçiriyorsunuz.Cevap evet garantiyi bozar fakat siz restore yaparsanız jailbreak silinir ve garantisi bozulmaz yani içiniz rahat olsun telefonunuzla ilgili sıkıntınız olduğunda restore edip garantiye yollayabilirsiniz.

Jailbreak nasıl yapılır?

Öncelikle yukarıda verdiğim videoyu dikkatlice izleyiniz ve sonra işleme geçiniz.

İlk yapacağımız işlem bilgisayarımızın kaç bitlik olduğunu bilmek.Bu işlem çok basittir.Bilgisayarıma sağ tık yaparak özelliklere geliniz.Sistem türü kısmında kaç bitlik olduğu yazmaktadır.Usb’yi bilgisayara takınız ve yazdıracağımız programı açınız(balenaetcher.exe).Usbnizi otomatik olarak algılar.Select image diyerek size uygun imaj dosyasını seçiniz ve yazma işlemi bitince bilgisayarı yeniden başlatınız ve bios bölümüne giriniz.Boot menünüsünden boot optionsdan UEFI usb yi seçip enterleyiniz.Bilgisayar usbden başladıktan sonra 3.seçeneği seçiniz.biraz bekledikten sonra sizden login ve password istiyecektir login:anon password:voidlinux yazarak ilerleyiniz bir sonraki kısımda ise sudo checkra1n diyerek enterleyiniz. Sonra telefonumuzu bilgisayara bağladıktan sonra telefonunuzu tanıyacaktır.Start’a bastıktan sonra iphone orta tuş ile açma-kapatma tuşlarına basılı tutunuz 4saniye saydıktan sonra orta tuşu bırakmadan elinizi açma-kapatma tuşundan çekiniz. yükleme ekranı gelecektir.Yükleme bittikten sonra install Cydia dedikten sonra Jailbreak başarılı olacaktır.

İNDİR

Bootra1n 32 bit versiyon linki: http://bc.vc/SxRmZWB

Bootra1n 64 bit versiyon linki: http://bc.vc/PzouVez

imaj yazdırma programı linki: http://bc.vc/ZBRq1C6

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Bu yöntem ile ios 13.4.x sürümlerini Jailbreak

destekleyen modeller:

-iPhone 5s – iPhone 6 – iPhone 6s – iPhone 7 – iPhone 7 Plus – iPhone 8 – iPhone 8 plus – iPhone X – iPad Mini 2/3/4/ – iPad Air 2 Jailbreak

desteklenmeyen modeller:

– iPhone XS/XS Max – iPhone XR – iPad Pro 2018 and the NEW 2020 iPad – iPad Air 3, iPad Mini 5 – iPhone 11, iPhone 11 Pro and 11 Pro Max

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir